فروش رزین پلی استر غیر اشباع ایزوفتالیک

۵
(۱)

فروش رزین پلی استر غیر اشباع ایزوفتالیک به صورت بشکه ای برای مصارفی چون ساخت فایبرگلاس ، کامپوزیت، سنگ مصنوعی و سنگ طبیعی، ساخت لنج و شناور و مصارف بسیار زیاد دیگر از طریق این سایت امکان پذیر می باشد. این امر باعث شده تا این محصول بدون واسطه و با قیمت مناسب به دست مشتری برسد.

رزین های پلی استر غیر اشباع در بازار جهانی با نام اختصاری (UPR (Unsaturated Polyester Resin شناخته می شود. این رزین در دو نوع ایزوفتالیک و ارتوفتالیک در بازار موجود می باشد. رزین های پلی استر برای اولین بار در جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار گرفتند و بعد از آن تمایل به استفاده از این ماده در بسیاری از صنایع شکل گرفت.

موارد مصرف و کاربرد رزین پلی استر غیر اشباع ایزوفتالیک

محصولات حاصل از رزین پلی استر غیر اشباع به دو روش تولید می شوند:

 1. Close Molding
 2. Open Molding

روش های Close Molding عبارتند از:

 • قالب گیری فشاری
 • قالبگیری انتقالی(RTM)
 • قالبگیری تزریقی
 • قالبگیری پالتروژن

روش های Open Molding عبارتند از:

 • رشته پیچی الیاف
 • Hand Lay-up
 • Spray-up

صنایع مصرف کننده رزین پلی استر ایزوفتالیک:

 1. صنایع ساختمانی و آب و فاضلاب
 2. دریائی
 3. حمل و نقل
 4. بهداشتی
 5. صنعت نفت، گاز، پتروشیمی

رزین پلی استر صنایع دریایی رزین در حمل ونقل رزین در ساختمان

۱- صنایع ساختمانی و آب وفاضلاب

محصولاتی پلیمری  که برای صنایع ساختمانی تولید می شوند معمولا از روش قالبگیری روباز استفاده می کنند و این کار را در دمای اتاق انجام می دهند. به طوری که ۸۰% از تولیدات از این روش استفاده می شود.
استفاده از رزین پلی استر غیر اشباع ایزوفتالیک در صنایع ساختمانی به سه گروه تقسیم بندی می شود:

 • تولید وسایل ساختمانی عمومی
 • تولید وسائل بهداشتی
 • تولید تانک ها و لوله های مقاوم در برابر خوردگی

۲- صنایع دریائی

دومین بازار مصرف رزین های پلی استر غیر اشباع ایزوفتالیک بعد از لوله ها و مخازن FRP، صنایع دریائی می باشد. در کشور های پیشرفته که ساخت قایق و شناورهای باری و مسافرتی و شخصی از رونق خوبی برخوردار است، استفاده از این رزین نیز سالیانه رشد قابل ملاحظه ای دارد.

۳-حمل و نقل

صنعت حمل و نقل سومین بازار مصرف رزین ایزو می باشد. در این صنعت با توجه به اینکه پلی استر بسیار سبک تر از فلزات می باشد مصرف این ماده رشد زیادی داشته است. ضربه گیر جلو و عقب کامیون ها و بعضی قطعات داخل کاپوت و … از قطعاتی می باشند که با استفاده از روش SMC تولید شده اند.

۴_سایر موارد مصرف

به طور کلی استفاده از رزین پلی استر در صنایع مختلف و متنوعی می باشد، ولی در برخی از صنایع از جمله صنایع بهداشتی وجود مواد پلیمری دیگر که به عنوان رقیب رزین های پلی استر غیر اشباع می باشند، باعث شده تا مصرف این رزین کاهش پیدا کند.

 

نحوه سفارش رزین پلی استر غیر اشباع ایزوفتالیک

چنانچه در هر کدام یک از صنایع ذکر شده فعال هستید و به دنبال رزین ایزوفتالیک می باشید از طریق راه های ارتباطی با ما ارتباط بگیرید. شرکت آرون پلیمر با فروش رزین پلی استر غیر اشباع مرغوب و با در اختیار قرار دادن نمونه و مشاوره در خرید این محصول به شما کمک می کند.

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵٫ تعداد آرا: ۱

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.